Příběh čokolád chocoMe

chocoMe je manufaktura na plnění snů

Stojí v budapešťské ulici Szent László č. 14 a chocolatiér Gábor Mészáros tam pro znalce a milovníky čokolády z celéhosvěta uskutečňuje jeden velký chocoDream.

Můžete si vysnít čokoládu snad jakýchkoli chuťových vlastností

Gábor Mészáros ji se svým týmem pravděpodobně bude umět vyrobit. A dokonce nejspíš bude umět vyrobit i čokoládu, o jaké se vám nikdy ani nesnilo.

 

pribeh-cokolad-min

 

Tihle čokoládoví kouzelníci totiž ze svých ingrediencí dokážou vytvořit přes 60 milionů kombinací tak, aby uspokojili každý apetit.

Jestli je chcete ochutnat všechny, asi byste měli pomalu začít!

 


 

Vesmír chocoMe nemá hranice

Sladké, slané, kyselé, pálivé, jednoduché, rafinované, lahodné, extravagantní, dráždivé - všemi směry se rozbíhají jeho chuťové vlny.

pribeh2-min

 

Když je čokoláda hotova, lidé z chocoMe ji ručně zabalí a odešlou do světa

Ale ať vás vaše gurmánská zvědavost zavede kamkoli, jedna věc je jistá. Čekají vás naprosto originální čokoládová díla ruční výroby, v nichž mají místo jen suroviny nejvyšší kvality pocházející z více než 20 zemí světa.

Z designové krabičky ji pak budete vyndávat s podobně posvátným pocitem, jako by to byl nový iPhone.

Na čokoládách chocoMe je totiž výjimečné vše:

  • myšlenka
  • suroviny
  • kreativní pojetí
  • a dokonce i obal.

To všechno spolu s chutí vytváří zážitek, který nemá mezi čokoládami srovnání.

 

 

Příběh chocoMe přitom začal životním neúspěchem 

V roce 2009 přišel Gábor Mészáros coby manažer jedné nadnárodní společnosti o práci. Zuřila krize a najít odpovídající zaměstnání nešlo.

Gábor si řekl, že zkusí něco úplně nového

Co třeba čokoládu, která dobude svět? Na gastronomického amatéra to nebyla zrovna skromná myšlenka! Gábor Mészáros ale hned podnikl kroky, aby se z pouhého fanouška stal profík.

 

pribeh4-min

 

Začal tím, že absolvoval intenzivní kurz na světoznámé akademii belgického výrobce čokolád Callebaut. Učily ho tady špičky oboru v čele s čokoládovým guru Philippe Vancayseelem, takže na jaře 2010 už toho o čokoládě věděl opravdu hodně a mohl se posunout dál.

Svou firmu nazval "chcocoMe", aby tím vyjádřil cíl vytvořit pro každého zákazníka chuťově dokonalou čokoládu, ať už budou jeho preference jakékoli.

Ve spolupráci s designérem Gyulym Ebedlim pak navrhl obal pro čokolády a 21. června 2010 spustil web i prodej svých výrobků.

 

 


 

Je to příběh splněného snu

Uplynulo několik let a z chocoMe se stala gastronomická hvězda první velikosti

Opakovaně získává ceny v nejprestižnějších soutěžích, nachází si cestu do nových zemí.

pribeh3-min

Přesto stále sídlí v Budapešti na adrese Szent László č. 14 a všechny čokolády se stále vyrábějí ručně jen z těch nejlepších surovin.

A díky chocoMe si svůj čokoládový sen můžete splnit i vy!

 

Zpět do obchodu