Čokoláda jako dar (hlavně pro ženy)

Čokoláda a ženy, věčné téma :) Věděli jste ale, že vnímání čokolády jako dárku (především) pro ženy nevzniklo jen tak náhodou, ale je historicky podložené? Zatímco dnes máme i odborné studie, které vědecky zkoumají vliv čokolády na vztahy, dříve byl důvod jednoduchý...

 art_d_carre_03

Trocha historie čokolády jako daru

Spojení ženy a čokolády vzniklo pravděpodobně už když byla čokoláda dovezena do Evropy. V 18. století byla totiž konzumace čokolády v západním světě především záležitostí šlechtičen, vyšších vrstev a známkou luxusu. Kakao se dováželo z Nového Světa, takže bylo velmi nákladné, proto bylo luxusním zbožím. Ženy v té době obyčejně nebývaly ekonomicky samostatné, takže se čokoláda stala již od počátku luxusním a velmi oblíbeným dárkem od mužů.

Dnes je naštěstí i kvalitní čokoláda dostupná a ženy si ji mohou dopřát i samy a kdykoli na ni dostanou chuť. Přesto tradice trvá dodnes, dodnes je čokoláda oblíbeným dárkem i symbolem romantiky na Valentýna.

 

Proč tomu tak je?

Samozřejmě proto, že čokoláda je naprosto dokonalá :)

Ale vědci se zabývají i teorií, že pokud darujete opravdu kvalitní čokoládu, která navozuje uvolnění a dobrou náladu, obdarovaná osoba si může tyto pocity spojit s vámi! Stejně tak je tomu u afrodiziakálních účinků.

 

Novinka / Překvapení

Přestože se tradičně čokoláda prezentuje jako ideální dárek pro ženy (hlavně od mužů), moderní studie ukázaly, že rozdíly mezi muži a ženami v konzumaci čokolády nejsou tak velké. Zatímco čokoládu miluje 91% žen, mužů, kteří se “přiznávají” k čokoládové vášni je  87%.

Ať už se čokoládou obdarujete sami, počkáte si na Valentýna, nebo jí potěšíte své milé, vybírejte top kvalitu. Tipy jak a proč vybrat kvalitní čokoládu najdete tady.

Zpět do obchodu