Čokoláda jako dar (hlavně pro ženy)

Čokoláda a ženy, věčné téma :) Věděli jste ale, že vnímání čokolády jako dárku (především) pro ženy nevzniklo jen tak náhodou, ale je historicky podložené? Zatímco dnes máme i odborné studie, které vědecky zkoumají vliv čokolády na vztahy, dříve byl důvod jednoduchý...

 art_d_carre_03

Trocha historie čokolády jako daru

Spojení ženy a čokolády vzniklo pravděpodobně už když byla čokoláda dovezena do Evropy. V 18. století byla totiž konzumace čokolády v západním světě především záležitostí šlechtičen, vyšších vrstev a známkou luxusu. Kakao se dováželo z Nového Světa, takže bylo velmi nákladné, proto bylo luxusním zbožím. Ženy v té době obyčejně nebývaly ekonomicky samostatné, takže se čokoláda stala již od počátku luxusním a velmi oblíbeným dárkem od mužů.

Dnes je naštěstí i kvalitní čokoláda dostupná a ženy si ji mohou dopřát i samy a kdykoli na ni dostanou chuť. Přesto tradice trvá dodnes, dodnes je čokoláda oblíbeným dárkem i symbolem romantiky na Valentýna.

 

Proč tomu tak je?

Samozřejmě proto, že čokoláda je naprosto dokonalá :)

Ale vědci se zabývají i teorií, že pokud darujete opravdu kvalitní čokoládu, která navozuje uvolnění a dobrou náladu, obdarovaná osoba si může tyto pocity spojit s vámi! Stejně tak je tomu u afrodiziakálních účinků.

 

Novinka / Překvapení

Přestože se tradičně čokoláda prezentuje jako ideální dárek pro ženy (hlavně od mužů), moderní studie ukázaly, že rozdíly mezi muži a ženami v konzumaci čokolády nejsou tak velké. Zatímco čokoládu miluje 91% žen, mužů, kteří se “přiznávají” k čokoládové vášni je  87%.

Ať už se čokoládou obdarujete sami, počkáte si na Valentýna, nebo jí potěšíte své milé, vybírejte top kvalitu. Tipy jak a proč vybrat kvalitní čokoládu najdete tady.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení